DICOM VIEWER - DICOM GÖRÜNTÜLEYİCİ

Gerçek teşhis sürecinin ötesinde tıbbi verilerin görüntülenmesi gereken durumlar vardır. Bu amaçla Netcare sizlere DICOM Viewer'ı sunmaktadır. DICOM görüntüleyici, görüntülerinin manipüle edilmesi için en yaygın araçlarla donatılmıştır ve sezgisel bir kullanıcı arabirimine sahiptir.

DICOM görüntüleyicisinin ayrıca ücretsiz olarak kullanılması ve ticari olmayan kullanımlar için herkese açık olması avantajı vardır. CD/DVD veya disc gibi bilgisayardan ilk elden ulaşılabilen Dicom verilerinin görüntülenebilmelerini sağlayan genel bilgisayar programlarıdır. Bu yapı olmadan Dicom görüntüler açılamaz. Sadece dicom dosyası değil Dicom Study adı verilen bütünleşik yapıları da okuyup görüntüleme sağlarlar.

Görüntülenen dicom veriler üzerinden magnifikasyon/zoom,negation/siyah-beyaz anotasyon gibi basit birkaç işlemin yapılmasına da izin verirler. Görüntülerin gerçekte görülebilmesi için görüntüleyiciniz ek bileşenler yüklemeyi gerektirmiyor.

  • DICOM görüntüleyici şunları barındırır:
  • Tıbbi resimleri DICOM formatında açarak kaydedebilirsiniz. Ayrıca DICOM formatındaki resimler grafik görüntüler halinde de açılabilir.
  • Kullanım için desteklenen DICOM görüntüleri - sıkıştırma olmadan ve RLE ile JPEG Kayıplı, JPEG Kayıpsız, JPEG2000 Kayıplı, JPEG2000 Kayıpsız sıkıştırmalardır.
  • DICOM görüntüleyiciyi sürükleyip bırakarak veya DICOM görüntüleyicide çift tıklatarak yüklenebilir.
  • Dicom Viewer; Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8, Windows 8.1 and Windows 10 üzerinde rahatlıkla çalışabilir.
  • Seçilen resmin DICOM özniteliklerini görüntülenebilir, hastanın CD / DVD'sinde DICOM görüntülerini yükleme yapmadan göstermek için uygundur.