DICOM SERVER - DICOM SUNUCU

Netcare basit ama güçlü bir bağımsız DICOM sunucusu sağlamayı amaçlamaktadır. Hastanelerde DICOM akışlarını iyileştirmek ve tıbbi görüntülerin otomatik analizi ile ilgili araştırmaları desteklemek için tasarlanmıştır. Netcare kullanıcılarının DICOM formatının ve DICOM protokolünün karmaşıklığını gizleyerek DICOM dosyalarının içeriğine odaklanmasına izin verir.

Netcare, Windows, Linux veya OS X çalıştıran herhangi bir bilgisayarı bir DICOM deposuna (başka bir deyişle, bir mini-PACS sistemine) dönüştürebilir. Mimarisi hafif ve bağımsızdır, yani karmaşık bir veritabanı yönetiminin gerekmediği veya üçüncü taraf bağımlılıkların kurulmadığı anlamına gelir.

  • Dicom Server aşağıdaki hedefleri karşılamak için tasarlanmıştır:
  • Klinik rutin için DICOM komut dosyasını kolaylaştırmak (ör. C-Move, C-Store ve C-Find SCU).
  • Klinik rutin ve tıbbi araştırmalar için veri yönetimini kolaylaştırmak (mini-PACS).
  • DICOM görüntülerini Bilgisayar Görevi topluluğuna getirmek (tıbbi görüntülerin otomatik analizini kolaylaştırmak).

Kullanıcılar, sunucu klasörünün altındaki eklentileri basitçe ekleyerek veya kaldırarak herhangi bir sunucuya desteklenen DICOM Hizmetlerini ekleyebilir veya kaldırabilirler.

Bir Eklentinin birden fazla DICOM Hizmetini uygulayabileceğini, ancak tek bir sunucu yapılandırması altında aynı DICOM hizmetini desteklemek için birden fazla Eklentiye izin verilmediğini lütfen unutmayın.

Netcare'ı benzersiz kılan, RESTful API'sini sağlamasıdır böylece herhangi bir bilgisayar dilinde kullanmak mümkündür. Depolanan medikal görüntülerin DICOM etiketleri JSON dosya formatında indirilebilir. Ayrıca DICOM örneklerinden anında standart PNG görüntüleri üretilebilir.