DICOM CONVERTER - DICOM DÖNÜŞTÜRÜCÜ

Medikal görüntülerin sayısal olarak arşivlenmesi ve verilerin paylaşılmaya çalışılması sonucunda ortaya çıkan ortak biçim sorunun ortadan kaldırılması amacı ile DICOM standardı geliştirilmiştir.

Bu standart ile her türlü medikal görüntü tanımlanabilir. DICOM dosyası içerisinde, bir hasta hakkında hasta adı, doktor adı gibi her türlü metinsel veri ve MR, röntgen gibi medikal görüntüler saklanabilir. Bu yapısı ile basit bir veritabanı prototipini andırmaktadır. Bu kapsamda DICOM Okuyucu, dönüştürücü ve alternatif bir DICOM görüntüleyici tasarlanmıştır.

Tıbbi bir DICOM resminiz varsa ve ihtiyacınız olan şey normal bir JPEG görüntüsü ise ne yapabilirsiniz? DICOM Converter kullanarak tıbbi görüntüleri yüksek kalite ve çözünürlükte grafik görüntü formatına dönüştürmeniz mümkün. Bu uygulama DICOM görüntüyü; JPEG, BMP, PNG, PNM veya TIFF'ye dönüştürebilir. Aynı şekilde tersini de yapmak mümkün. Grafik görüntü formatındaki resimlerinizi de DICOM Converter ile tıbbi görüntülere dönüştürebilirsiniz.

  • DICOM Dönüştürücüsünü kullanmak basit bir 3 adımlı işlemdir:
  • Adım 1 - dönüştürmek istediğiniz dosyaları seçin. Tek bir dosya, birden çok dosya teker teker yükleyebilir, birden fazla dosya aynı anda yüklenebilir ve hatta bir klasör seçebilirsiniz.
  • Adım 2 - Çıktı biçimini (JPEG, BMP, PNG, PNM, TIFF, DCM, MHA, MNC, NII) ve çıkış konumunu seçin (giriş klasörü veya başka bir klasör ile aynı).
  • 3. Adım - Dönüşüm işlemini başlatın ve işlemin tamamlanmasını bekleyin.

DICOM Dönüştürücüsünü, değerlendirme amaçlı olarak 5 gün deneme süresi boyunca ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Bu deneme süresi dolduğunda, dönüştürücüyü kullanmaya devam etmek için bir lisans almak zorundasınız.